Historia choroby Klaudii

Ten post dostępny jest także w języku: niemiecki, rosyjski

Klaudia zachorowała w listopadzie 2011 roku. Pierwsze objawy choroby rozpoczęły się od zapalenia stawu biodrowego objawiającego się bólami głowy, kręgosłupa oraz nóg. Początkowo była leczona w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku Białej. Następnie została przekazana do Kliniki Pediatrii, Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Zabrzu do diagnostyki powiększonych węzłów chłonnych szyjnych, niedokrwistości i dolegliwości bólowych stawu biodrowego prawego. Na podstawie badania histopatologicznego ostatecznie postawiono rozpoznanie NOWOTWÓR ZŁOŚLIWY – NEUROBLASTOMA w IV stopniu zaawansowania klinicznego. Jedyna dobra wiadomość była taka, że amplifikacja genu NMYC okazała się ujemna, czyli dawała większe szanse na wyleczenie. Ze względu na liczne zmiany w obrębie kośćca, córkę skonsultowano również chirurgicznie, w konsekwencji czego zalecono stosowanie gorsetu ortopedycznego obejmującego odcinek kręgosłupa.

Przebyte leczenie w Polsce:

Chemioterapia COJEC – VIII cykli, II cykle TVD, zabieg usunięcia nadnercza prawego ( 04.06.2012- Samodzielny Szpital Kliniczny w Zabrzu – Oddział Hematologii i Onkologii dziecięcej ), mega chemioterapia wspomaganą autologicznym przeszczepem szpiku kostnego ( 08-09.08.2012 – Uniwersytecki Szpital Dziecięcy – Oddział Przeszczepiania Komórek Krwiotwórczych w Krakowie Prokocimiu ) oraz radioterapia ( 09.10-26.10.2012 – Centrum Onkologii – Oddział w Gliwicach ).

Przebyte leczenie w Niemczech:

Leczenie przeciwciałami anty GD2 i interleukiną ( styczeń – czerwiec 2013 w klinice Pediatric Hematology and Oncology w Greifswaldzie w Niemczech ), w wyniku nawrotu dwie operacje usunięcia zmiany chorobowej z tkanki oraz kości w główce ( listopad 2013 ).

Ponownie zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc dla Naszej ukochanej córeczki Klaudii…

Niestety po dwóch latach leczenia choroba powróciła… przed nami znów bardzo trudna droga…?? Jeśli chcielibyśmy rozpocząć leczenie od początku w Niemczech, jego koszt szacowany jest na ok. 430 tys euro. NA TO NAS NIE STAĆ. Podjęliśmy więc decyzję, że leczenie będziemy kontynuować  w Zabrzu. Tutaj mamy rodzinę, przyjaciół, znajomych, którzy będą nas wpierać, a to ma nieocenioną moc. Do Niemiec chcemy powrócić na kurację przeciwciałami anty GD-2, które będzie kosztowało ok. 125 tyś euro…

Dlatego prosimy Państwa o wsparcie: podsyłanie pomysłów na zebranie tej kwoty, przekazanie 1% KRS 000024854 na cel szczegółowy ??Klaudia Pająk, która jest podopieczną Fundacji Iskierka… Wiemy, że musimy być silni dla Klaudii, zrobimy wszystko, żeby jej zapewnić wsparcie, choć czasami jest bardzo trudno … Świadomość, że nie jesteśmy sami ma dla Nas ogromne znaczenie. Prosimy bądźcie z Nami… pokonajmy tę okropną chorobę…

Wdzięczni za to co już się wydarzyło, z nadzieją na kolejne dni.

Izabela i Jacek Pająk

 

Jak pomóc ?

1. Przekazać 1 % podatku: zobacz jak to zrobić

2. Przekazać darowiznę na konto fundacji – zobacz konto

3. Przekazać darowiznę przez PayPal w każdej walucie – zobacz jak to zrobić

Be Sociable, Share!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *